Інформація про водогосподарську обстановку за вересень 2017 р.

Інформація за місяць ( вересень 2017 року) про гідрометеорологічну та гідрологічну ситуацію на водних об’єктах та про надзвичайні ситуації техногенного чи природного походження на території зони діяльності Жидачівського УВГ

        1.Метеорологічна обстановка

В метеорологічному відношенні протягом першої декади вересня було хмарно, з 3 по 6 вересня спостерігалися грози, дощі, часом сильні дощі,  що зумовило підвищення рівнів води на 0,1 – 0,4 м. над поточними рівнями, без негативних наслідків.

        Протягом другої декади місяця було переважно сонячно, без опадів, помірний вітер, лише 12 – 13, 19, 20 вересня йшли дощі, місцями сильні дощі, грози.

        В  третій декаді місяця була хмарна з проясненням погода, 22, 24 вересня пройшли дощі, подекуди сильні дощі, грози, пориви вітру. 

Температура повітря коливалась від +3 – +14ºС вночі до +13 – +26ºС вдень

  1. Гідрологічна обстановка

На річках зони обслуговування управління спостерігалися рівні води близькі до меженних.

       Протягом 3 – 6 вересня на річках басейну Дністра спостерігався ріст рівнів води на 0,1 – 0,4 м., без негативних наслідків.

       На річках басейну Дністера, внаслідок випадіння дощів, місцями сильних дощів, відмічалося формування 22 – 25 вересня дощового паводку з підйомом рівнів води на 0,6 – 1,2 м. над передпаводковими, без негативних наслідків, з 26 вересня відмічався  спад рівнів води в межах 10 – 50 см/добу.

  1. Стан і робота гідротехнічних споруд

     Меліоративні системи, об’єкти протиповеневого захисту працювали в повсякденному режимі.  Пошкоджень гідротехнічних та протипаводкових споруд на водних об’єктах і міжгосподарських меліоративних системах за звітний період не зареєстровано. Вони перебувають у задовільному стані.

Робота насосних станцій: перекачки води не здійснювали, працювали в повсякденному режимі.

Отиневицьке водосховище експлуатувалось відповідно до “Режиму роботи”.  Санітарний скид у нижній б’єф  забезпечується.

  1. Хід протипаводкових робіт

       В зоні діяльності управління проводяться роботи по реалізації заходів, що фінансуються з обласного фонду ОНПС та власних коштів органів місцевого самоврядування,  зокрема:

- Заходи щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного та санітарного режиму річки Тейсарівка та її приток, а також заходи для боротьби з шкідливою дією вод на території Вільховецької сільської ради (с. Вільхівці, с.Туради, с. Іванівці) Жидачівського району Львівської області (капітальний ремонт).  Кошторисна вартість - 1393,206 тис. грн., в тому числі власні кошти Вільховецької сільської ради – 116,206 тис. грн. ;

- Будівництво захисної дамби для захисту території індивідуальної житлової забудови (за територією лікарні) від підтоплення водами  р. Стрий в м. Жидачеві.   Кошторисна вартість - 1231,180 тис. грн., в тому числі власні кошти Жидачівської міської ради – 231,180 тис. грн.;

- Заходи із захисту сіл Мельничі, Лютинка Жидачівського району Львівської області від  підтоплення повеневими та паводковими водами р. Свіча (капітальний ремонт). Кошторисна вартість – 1480,00  тис. грн.

       5.  Робота Диспетчерської служби управління

    Експлуатаційні служби та підрозділи управління працювали в режимі повсякденної діяльності. Ведеться постійне спостереження (2 рази на добу) за гідрологічною та водогосподарською обстановкою, аналізувалась інформація із відомчих рівневих постів та постів гідрометеослужби.                   

    Щоденно, щотижнево, щомісячно  інформується Аналітично-диспетчерський центр Львівського облводресурсів про водогосподарську та гідрометеорологічну обстановку.

    Надзвичайних ситуацій техногенного чи природного походження на водних об’єктах зони діяльності  не спостерігалося.