Святе цілюще джерело «Зозулина криниця» Львівська область, Жидачівський район, с. Бориничі

Легенда джерела «Зозулина криниця»
В с. Бориничах була сім’я, в якій народилась дівчина німою. Ставши дорослою, вона пішла до кринички напитися води. Тільки нагнулась над водою, як побачила образ Божої Матері, яка промовила до неї: «Іди в село і розкажи про все, що ти бачила». Дівчина прибігла додому і розповіла батькам. Батьки здивувалися, бо знали, що вона з роду не говорила. Пішли до священика і все розказали, як сталось. Парох повідомив своїх парафіян, а також запросив священників із сусідніх сіл, які із процесіями пішли до каплички і відправили там молебень.Біля цього місця люди поставили фігуру Богоматері, а криничку, де з’явився образ, гарно прибрали. На це місце завжди приходило багато людей, як до відпустового місця. Тільки з приходом радянської влади стежки до Бориницької каплиці почали заростати. Працівники органів міліції та КДБ влаштовували погроми, обвали на віруючих, перекривали дороги до каплиці. Одного дня фігуру Божої Матері було зруйновано й розкидано кусочками по лісу. Люди віднайшли ці кусочки, склали заново фігуру, але не могли знайти голову Пресвятої Діви. Тому одному жителю с. Бориничі приснився сон. Явилась Пресвята Діва і каже: „Голова з фігури знаходиться в криниці під намулом. Піди і викопай її”. Чоловік рано встав і пішов до каплички копати. Копав, копав і нічого не знайшов. На другу ніч знову приснилась Мати Божа, яка сказала: «Копай ще і знайдеш». Він знову почав копати і знайшов голову. 

Ще кілька разів після цього знищували фігуру Божої Матері, а капличку спалили і рештки розрівняли трактором. Але люди, які віками ходили до каплички та джерела, не змогли змиритися з такими знущаннями над святинею. І своїми силами збудували на цьому місці нову капличку, почистили криниченьку.
Вже до національного відродження у 1988 році парафіяни села Бориничі під керуванням пароха о. Григорія Балацького почали відновлювати відпустове місце, наражуючи себе на небезпеку.
В теперішній час каплицю відновлено, відреставровано фігуру Божої Матері. А народ і по сьогоднішній день ходить молитися до каплички і пити чудодійну водицю. 
Найбільша відправа біля Зозулиної криниці відбувається кожного року на Спаса.
Парох с. Бориничі разом із парафіянами запрошують всіх відвідати чудотворне місце, помолитися до Пречистої Діви Марії, напитися цілющої води. 
По народному переказу місцевість біля кринички оточували темні, густі бори, звідки походить назва с. Бориничі. Легенда говорить, що на деревині при криниці літом безперервно кувала зозуля, мовби своїм керуванням накликувала на це місце недужих людей та хотіла їм сказати: «Просіть своєю вірою рятунку у Божої Матері і в чудотворній силі оздоровчої води з цієї криниці знайдете
потіху у вашій недузі».Тому прозвано цю криницю «Зозулина криниця».