До Дня Дніпра-2019 Держводагентство оголошує конкурс на тревел-фото «Дніпро різноманітний»

Головною умовою участі у конкурсі є не просто зробити фотофіксацію краси головної водної артерії України, а передати фото-враження від подорожі по Дніпру, фото-настрій річки, знайомства із його мешканцями або місцями, які ще не бачив об’єктив фотоапарату.
 
Покажіть Дніпро таким, яким його ще не бачила Україна: неймовірні емоційні краєвиди, Дніпро вражаючий, Дніпро могутній...
 
Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/TtWCb1
Бажаємо удачі усім фотомисливцям і чекаємо до 3 червня

Джерело «Гринчиха» в с. Черниця ур. «Панське» Львівська область, Миколаївський район

КОРОТКА ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
виникнення джерела в с.Черниця Миколаївського району
На краю с.Черниця, Миколаївського району Львівської області витікає джерело, здавна зване «Гринчиха». Вода в ньому вважається цілющою, особливо для очей. Має заспокійливі властивості при недугах та стресах. Побувавши в цьому місці, відвідувачі відчувають прилив заряду позитивної енергії та душевний спокій. Багато прочан та місцевих жителів у цьому влаштованому та затишному куточку біля джерела мають можливість усамітнитися в спокуті та зверненні до Всевишнього, Ісуса Христа та Пречистої Діви Марії. Місце витоку джерела перенасичене окислами заліза. Вода в джерело проходить через шар ґрунту, тому на протязі доби вода є кришталево-чистою, а пізніше в ній може з’являтись осад окису заліза. Декілька століть джерело «Гринчиха» є місцем паломництва та прощі. З далеких сіл приходять люди до цього святого місця, щоб помолитися, випити цілющої води та сцілити свої недуги. Місцева громада кожен рік тут освячує воду на свято Водохреща. Сама назва місця знаходження джерела, за переказами, пов’язана з іменем жінки, якій над джерелом з’явилася Пречиста Діва Марія, та торкалася своїми стопами землі. Згідно із спогадами старожилів та записами у стародавніх книгах, ця подія сталася у 1725 році.

Детальніше...

Святе цілюще джерело «Зозулина криниця» Львівська область, Жидачівський район, с. Бориничі

Легенда джерела «Зозулина криниця»
В с. Бориничах була сім’я, в якій народилась дівчина німою. Ставши дорослою, вона пішла до кринички напитися води. Тільки нагнулась над водою, як побачила образ Божої Матері, яка промовила до неї: «Іди в село і розкажи про все, що ти бачила». Дівчина прибігла додому і розповіла батькам. Батьки здивувалися, бо знали, що вона з роду не говорила. Пішли до священика і все розказали, як сталось. Парох повідомив своїх парафіян, а також запросив священників із сусідніх сіл, які із процесіями пішли до каплички і відправили там молебень.Біля цього місця люди поставили фігуру Богоматері, а криничку, де з’явився образ, гарно прибрали. На це місце завжди приходило багато людей, як до відпустового місця. Тільки з приходом радянської влади стежки до Бориницької каплиці почали заростати. Працівники органів міліції та КДБ влаштовували погроми, обвали на віруючих, перекривали дороги до каплиці. Одного дня фігуру Божої Матері було зруйновано й розкидано кусочками по лісу. Люди віднайшли ці кусочки, склали заново фігуру, але не могли знайти голову Пресвятої Діви. Тому одному жителю с. Бориничі приснився сон. Явилась Пресвята Діва і каже: „Голова з фігури знаходиться в криниці під намулом. Піди і викопай її”. Чоловік рано встав і пішов до каплички копати. Копав, копав і нічого не знайшов. На другу ніч знову приснилась Мати Божа, яка сказала: «Копай ще і знайдеш». Він знову почав копати і знайшов голову. 

Детальніше...

Підйом рівнів води

Внаслідок сильних локальних зливових дощів, що пройшли протягом другої половини дня 15.05. та ночі 16.05. на річках Дністра спостерігається підйом рівнів води, а особливо на малих річках. 
На річках Дністер, Стрий, Свіча спостерігається підйом рівнів води на 15-42 см. в межах корінних берегів.
Малі річки: р.Дубравка, р.Млинівка частково вийшла з берегів.