Інформація за місяць ( червень 2019 року)

Інформація

за місяць ( червень  2019 року)

про гідрометеорологічну та гідрологічну ситуацію на водних об’єктах

та про надзвичайні ситуації техногенного чи природного походження

на території зони діяльності Жидачівського УВГ

  1. Метеорологічна обстановка

В метеорологічному відношенні протягом першої декади червня спостерігалася переважно хмарна з проясненням погода, помірний вітер, протягом 04 та 06 червня йшли короткочасні дощі, місцями зливового характеру.

Температура повітря коливалася від +15°С - +16°С тепла вночі, до  +21° - +29°С  тепла вдень.

Протягом другої декади місяця була сонячна, спекотна погода, без опадів, помірний вітер.

Температура повітря коливалася від +17°С - +19°С тепла вночі, до  +25° - +31°С  тепла вдень.

Протягом третьої декади червня спостерігалася хмарна з проясненням, часом сонячна погода, протягом 20 – 22 червня спостерігалися місцями невеликі короткочасні дощі, протягом 28 – 30 червня поривчастий вітер.

Температура повітря коливалася від +15°С - +19°С тепла вночі, до  +22° - +28°С  тепла вдень. 

  1. Гідрологічна обстановка

Протягом місяця  на річках Дністер, Стрий, Свіча та малих річках відмічався повільний спад рівнів води.

Після проходження травневого паводку, у звязку з накопиченням значної кількості води на місцевості  та високим рівнем ґрунтових вод і повільним його зниженням протягом 01.06 – 05.06.19 року залишалися підтопленими 3 – 7 га с/г угідь біля с. Колодруби Миколаївського району. 

Після проходження травневого паводку, внаслідок накопичення значної кількості води на місцевості, виходом з берегів вод Ходорівського ставу (30 травня) та високим рівнем ґрунтових вод і повільним його зниженням протягом 01.06 – 10.06.19р.  зберігалося  підтоплення на 14 присадибних ділянках в м. Ходорів Жидачівського району, а станом на 11 червня рівень ґрунтових вод значно понизився і підтоплення відсутні.

4 червня до Жидачівського УВГ від БУВР Західного Бугу та Сяну електронною поштою надійшла заява мешканців с.Ятвяги Жидачівського району про те, що 28 травня 2019 року внаслідок інтенсивних дощів відбувся перелив води через дамбу ставка з подальшим її розмивом, в результаті чого відбулось підтоплення 7 домогосподарств, 4 літніх кухонь, 3 господарських будівель, пошкоджено частково стіну глиняної господарської будівлі на площі 10 м2. Також в заяві вказано, що дана дамба була незаконно збудована ще в 2011 році (в ярі), орієнтовна площа ставка 0,1 га.  Даний ставок відсутній в матеріалах інвентаризації водних об’єктів  Жидачівського району.  Дана заява була скерована до Держекоінспекції у Львівській області. Станом на  5 червня підтоплень в даному населеному пункті вже не було. 

Протягом 14.06 -  19.06 на р. Стрий та на ділянці р. Дністер від впадіння р. Стрий і вище по течії спостерігалося коливання рівнів води з перевагою підйому на 10-20 см.

На р. Свіча з 24 на 25 червня спостерігався підйом рівнів води на 40 см, з 26 червня і до кінця місяця зниження рівнів води. 

Детальніше...

Водойма «Задорожне» Львівська область, Миколаївський район

Розміщена на території Тростянецької ОТГ та Гонятичівської сільських рад Миколаївського району
«Задоро́жне»— водойма у Миколаївському районі Львівської області, також відома в народі як «Байкал», завдяки чистій воді та сприятливим умовам для відпочинку, утворена в результаті затоплення глиняного кар’єру, розташованого на території Тростянецької сільської ради Тростянецької ОТГ та Гонятичівської сільської ради. Водойма знаходиться на висоті 265 м над рівнем моря; середня глибина озера — 16 м. Довжина — 1 123 м, ширина — 560 м. Берегова лінія становить 3 135 м.
Водойма « Задорожне» зобов’язана своїм виникненням Миколаївському цементно- гірничому комбінату і багатим покладам глини в цьому регіоні.
Розробка кар’єру почалася у 1940-му році, одночасно з будівництвом цементно-гірничого комбінату.. У 1941-му війна законсервувала будівництво. Є свідчення, що в 1943-му році були спроби німецької сторони запустити виробництво і почати випускати цемент, але це було малоуспішно. Основна експлуатація кар'єру почалася з початку 50-х років.

Детальніше...