29 вересня 2016 року відбулась нарада в приміщенні Жидачівської РДА

29 вересня 2016 року в залі засідань Жидачівської райдержадміністрації відбулась нарада.
 
Нарада відбулось під головуванням першого заступника голови Жидачівської райдержадміністрації Василя Татарина та за участі начальника відділу ТЕБ Львівського облводресурсів І. Б. Дідич., провідного юриста Львівського облводресурсів Ю. І. Когут.
 
У нараді прийняли участь:
- заступник начальника Жидачівського УВГ - В. Я. Горбай.
- начальник відділу водних ресурсів Жидачівського УВГ - Г. М. Шумська.
Розглядалось наступне питання:
1. Рекомендації щодо виявлення взяття на облік безхазяйних ГТС та прийняття такого майна в комунальну власність відповідальних територіальних громад.

29 вересня 2016 року відбулась нарада в приміщення Миколаївської РДА

29 вересня 2016 року в залі засідань Миколаївської райдержадміністрації відбулась нарада.
 
Нарада відбулось під головуванням голови Миколаївської райдержадміністрації Т. П. Оприск та за участі начальника відділу ТЕБ Львівського облводресурсів І. Б. Дідич., провідного юриста Львівського облводресурсів Ю. І. Когут.
У нараді прийняла участь провідний спеціаліст з використання водних ресурсів Жидачівського УВГ - Г. І. Залюбовська.
Розглядалось наступне питання:
1. Рекомендації щодо виявлення взяття на облік безхазяйних ГТС та прийняття такого майна в комунальну власність відповідальних територіальних громад.

28 вересня 2016 року у приміщенні Жидачівської РДА відбулось засідання Дня влади

28 вересня 2016 року в залі засідань Жидачівської райдержадміністрації відбулося засідання Дня влади.
 
Засідання відбулось під головуванням першого заступника голови Жидачівської райдержадміністрації Василя Татарина та за участі голови районної ради Ігоря Коса, керівника апарату, т.в.о. заступника голови РДА Світлани Самсонової.
 
У засідання прийняли участь:
- заступник начальника Жидачівського УВГ - В. Я. Горбай. - начальник відділу водних ресурсів Жидачівського УВГ - Шумська Г. М.
Розглядались наступні питання: 1. Використання водних об’єктів на території Жидачівського району та порядок передачі їх в оренду. 2. Передача гідротехнічних споруд на баланс органів місцевого самоврядування.

Гідрометеорологічна та водогосподарська інформація за тиждень з 22.09.2016 р. по 28.09.2016 р. на водних об’єктах на території зони діяльності Жидачівського УВГ

1. В метеорологічному відношенні, протягом тижня переважно спостерігалася хмарна, прохолодна погода,  22, 24 вересня йшли короткочасні дощі. Температура повітря  вдень була  від +10 до +15оС та вночі від +6 до +10оС.

2. На річках Дністер, Стрий, Свіча спостерігалися рівнів води близькі до меженних. 

3. Хід протипаводкових робіт: 

- На замовлення Мельницької с/р, Жидачівським УВГ продовжуються роботи по відновленню берегоукріплення захисної дамби сіл Мельничі, Лютинка Жидачівського району Львівської області.

4. Насосні станції перекачки води не здійснювали, працювали  в повсякденному режимі.

5. Меліоративні системи та об’єкти протиповеневого захисту на річках працювали в експлуатаційному режимі. 

6. Експлуатаційні служби та підрозділи управління працювали в режимі підвищеної готовності (на основі розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.01.2015 №47-4 та наказу Львівського облводресурсів №24 від 27.01.2015р.)

7. Надзвичайних ситуацій техногенного чи природного походження на водогосподарських  об’єктах  зони діяльності не спостерігалось.

За «круглим столом» про якість колодязної питної води в Миколаївському районі

20 вересня голова Миколаївської райдержадміністрації Тарас Оприск провів «круглий стіл» з питань забруднення нітратами колодязної питної води в Миколаївському районі.

У засіданні взяли участь завідувач Миколаївського міськміжрайонного відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Юрій Чейпеш, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у Миколаївському районі  Назар Жиденко, заступник голови Миколаївської районної ради Євген Дзюбайло, головний лікар Миколаївської КЦРЛ Ірина Хрущ, провідний інженер з використання водних ресурсів Жидачівського управління водного господарства Галина Залюбовська, начальник юридичного відділу Миколаївської райдержадміністрації Світлана Соколова та представники засобів масової інформації.

«Впродовж 2014-2016 років проведено 402 дослідження у 39 населених пунктах Миколаївського району. В результаті цих досліджень у 125 випадках (що становить 31,1%), зафіксовано перевищення допустимої норми нітратів згідно Державних санітарних норм та правил» – зазначив у своїй доповіді завідувач Миколаївського міськміжрайонного відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Юрій Чейпеш. Також додав, що найбільше нітратів виявили у  колодязній воді сіл Дроговиж, Вербіж та Гонятичі, де перевищення норми встановили в усіх відібраних зразках (100%). Також значні порушення норм зафіксовано у місті Миколаєві (83,3-90%) та у селах Колодруби (60-80%), Верин (83,3%), Більче (66,6-70%), Крупсько (51,7-77,8%), Демня (33,3-100%), Болоня (42,9-100%), Розвадів (40-50%), Гірське (30-37,5%), Велика Горожанна (66,7%), Пісочна (25-50%), Новосілка-Опарська та Горішнє (40%).

Детально обговоривши проблему, вирішено розглянути дане питання на засіданні Комісії Миколаївської райдержадміністрації, яку, до слова, планують провести наступного місяця, у жовтні. А також активізувати співпрацю та консолідувати зусилля у вирішенні проблеми між Миколаївським міськміжрайонним відділом ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» та управлінням Держпродспоживслужби у Миколаївському районі. Окрім цього –  провести інформаційно-роз’яснювальну роботу стосовно запобігання забруднень нітратами у криницях у місцевих засобах масової інформації.