Інформація за місяць ( травень 2019 року)

Інформація

за місяць ( травень  2019 року)

про гідрометеорологічну та гідрологічну ситуацію на водних об’єктах

та про надзвичайні ситуації техногенного чи природного походження

на території зони діяльності Жидачівського УВГ

  1. Метеорологічна обстановка

В метеорологічному відношенні протягом травня спостерігалася переважно хмарна погода, часом хмарно з проясненням, дощ, в другій половині травня місцями локальні сильні грозові дощі зливового характеру, помірний вітер. Температура повітря коливалася від +4° -  +16°С вночі та до  +6° - +25°С  тепла вдень. 

  1. Гідрологічна обстановка

Внаслідок випадання сильних дощів протягом 01 – 08 травня на річках Дністер, Стрий, Свіча сформувався незначний швидкоплинний паводок з підйомами рівнів води протягом 07 – 08 травня в межах 10 - 110см. за добу. 

Максимальні рівні води на річках Дністер, Стрий, Свіча сформувались протягом 07 – 08 травня:

- Дністер (с. Заліски)

410 см.

08.05.2019р

8 год.

 - Стрий   (м.Жидачів)

180 см.

07.05.2019р

15 год.

 -  Свіча  (с. Мельничі)

210 см.

07.05.2019р

15 год.

 - Дністер (с. Розвадів)

440 см.

08.05.2019р

8 год.

Підйом рівнів води відбувався в межах корінних берегів. Затоплень заплавних земель та сільськогосподарських угідь не спостерігалося 

Внаслідок сильних дощів, часом локального сильного зливового характеру, які спостерігалися протягом другої половини травня, в зоні діяльності Жидачівського УВГ з 21 травня спостерігався розвиток дощового паводку з підняттям рівнів води на річках басейну Дністра.

Максимальні рівні води на річках Дністер, Стрий, Свіча складали:

- Дністер (с. Заліски)

490 см.

24.05.2019р

8 год.

 - Стрий   (м.Жидачів)

216 см.

24.05.2019р

8 год.

 -  Свіча  (с. Мельничі)

220 см.

22.05.2019р

14 год.

 - Дністер (с. Розвадів)

470 см.

23.05.2019р

8 год.

Детальніше...

Сміття стає мистецтвом

Під таким девізом Держводагентство до Дня Дніпра-2019 оголошує конкурс на арт-витвір із пластикових кришечок. 
Пластик – це наша буденність, він усюди. Ми звикли викидати його у смітник і мало хто замислюється про його шкоду для водних ресурсів і довкілля в цілому. 
А ви знали, що його можна не лише викидати, а й перетворювати у мистецтво, корисні речі та віддавати на переробку? 
Сьогодні, коли за даними ООН до світового океану щороку потрапляє 13 тонн пластику, ми пропонуємо вам втілити ваші мистецькі задуми і створити картини за допомогою пластикових кришечок. 
Для участі у конкурсі картину можна сфотографувати і надіслати до Держводагентства її світлину, або, якщо витвір невеличкий і закріплений на папері надіслати його повністю. 
Прийом робіт для участі у конкурсі триватиме до 10 червня включно. 
Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитися за посиланням: https://docs.google.com/document/d/1dnKupyMJEfUE3YFPIchuP6sX3oOZMwvN63LytiuAKpo/edit?usp=sharing 
Бажаємо натхнення та чекаємо ваші неймовірні handmade із пластикових кришечок!

До Дня Дніпра-2019 Держводагентство оголошує конкурс на тревел-фото «Дніпро різноманітний»

Головною умовою участі у конкурсі є не просто зробити фотофіксацію краси головної водної артерії України, а передати фото-враження від подорожі по Дніпру, фото-настрій річки, знайомства із його мешканцями або місцями, які ще не бачив об’єктив фотоапарату.
 
Покажіть Дніпро таким, яким його ще не бачила Україна: неймовірні емоційні краєвиди, Дніпро вражаючий, Дніпро могутній...
 
Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/TtWCb1
Бажаємо удачі усім фотомисливцям і чекаємо до 3 червня

Джерело «Гринчиха» в с. Черниця ур. «Панське» Львівська область, Миколаївський район

КОРОТКА ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
виникнення джерела в с.Черниця Миколаївського району
На краю с.Черниця, Миколаївського району Львівської області витікає джерело, здавна зване «Гринчиха». Вода в ньому вважається цілющою, особливо для очей. Має заспокійливі властивості при недугах та стресах. Побувавши в цьому місці, відвідувачі відчувають прилив заряду позитивної енергії та душевний спокій. Багато прочан та місцевих жителів у цьому влаштованому та затишному куточку біля джерела мають можливість усамітнитися в спокуті та зверненні до Всевишнього, Ісуса Христа та Пречистої Діви Марії. Місце витоку джерела перенасичене окислами заліза. Вода в джерело проходить через шар ґрунту, тому на протязі доби вода є кришталево-чистою, а пізніше в ній може з’являтись осад окису заліза. Декілька століть джерело «Гринчиха» є місцем паломництва та прощі. З далеких сіл приходять люди до цього святого місця, щоб помолитися, випити цілющої води та сцілити свої недуги. Місцева громада кожен рік тут освячує воду на свято Водохреща. Сама назва місця знаходження джерела, за переказами, пов’язана з іменем жінки, якій над джерелом з’явилася Пречиста Діва Марія, та торкалася своїми стопами землі. Згідно із спогадами старожилів та записами у стародавніх книгах, ця подія сталася у 1725 році.

Детальніше...