Інформація за місяць ( липень 2018 року)

Інформація

за місяць (  липень  2018 року)

про гідрометеорологічну та гідрологічну ситуацію на водних об’єктах

та про надзвичайні ситуації техногенного чи природного походження

на території зони діяльності Жидачівського УВГ

 

  1. Метеорологічна обстановка

       В метеорологічному відношенні протягом першої половини липня переважно була хмарна з проясненням погода, без опадів. Температура повітря була  до +10 - +14°С вночі та до +20 - +26°С вдень.

       Протягом другої половини місяця спостерігалася хмарна погода, йшли короткочасні дощі, часом сильні та дуже сильні дощі, грози. Температура повітря була  до +9 - +14°С вночі та до +14 - +24°С вдень.      

  1. Гідрологічна обстановка

       Протягом 01 – 15 липня на річках Дністер, Стрий, Свіча спостерігалося поступове зниження рівнів води.      

        Протягом 16 – 18 липня, внаслідок випадання дощів, місцями сильних дощів зливового характеру, спостерігався ріст рівнів води на річках Дністер, Стрий, Свіча на 50 – 60 см. за добу. З 19 липня на  річках зони діяльності  розпочався спад рівнів води. Підняття рівнів води відбувалося в межах корінних берегів. 

       Протягом 24 – 25 липня, внаслідок випадання сильних дощів та дуже сильних дощів спостерігалося  інтенсивне підвищення рівнів води на річках басейну Дністра. 

Максимальні рівні води на річках Дністер, Стрий, Свіча складали:

 

- Дністер (с. Заліски)

370 см.

25.07.2018р

15 год.

 - Стрий   (м.Жидачів)

206 см.

25.07.2018р

8 год.

 -  Свіча  (с. Мельничі)

295 см.

25.07.2018р

10 год.

 - Дністер (с. Розвадів)

249 см.

26.07.2018р

15 год.

 р. Свіча - 25.07.2018 року при максимальному рівні води 295 см. частково вийшла на заплаву та затопила сільськогосподарські угіддя в окремих понижених місцях:

  • біля с. Мельнич - 8 га. сільськогосподарських угідь;
  • біля с. Зарічне - 0,5 га. сільськогосподарських угідь.

Спостерігався перелив води через автодорогу місцевого значення в с. Мельничі довжиною 150 м., шаром води 30 см. і тимчасово був відсутній проїзд протягом 6 годин.

З 26.07.2018 року спостерігався інтенсивний спад рівнів води. Вода з затоплених територій самостійно зійшла в русло. Затоплення відсутні. 

р. Стрий – підняття рівнів води відбувалося  в межах корінних берегів. Затоплень заплавних земель та сільськогосподарських угідь не спостерігалося. 

р. Дністер –інтенсивне підняття рівнів води було зумовлено р. Стрий і спостерігалося  на ділянці річки від впадіння р. Стрий в с. Заліски і нижче по течії. Підняття рівнів води було в межах корінних берегів. Затоплень заплавних земель та сільськогосподарських угідь не спостерігалося. 

З 26.07.2018 року на річках Дністер, Стрий, Свіча відмічався поступовий спад рівнів води. 

  1.  Стан і робота гідротехнічних споруд

Меліоративні системи, об’єкти протиповеневого захисту працювали в режимі повсякденної діяльності, протягом 29 – 30 червня  в режимі пропуску дощового паводку.

Робота насосних станцій:   Протягом 29.06 – 01.07.2018 року в періодичному режимі працювала Щирецька насосна станція в с. Устя Миколаївського району. За цей період було перекачано 57,64 тис. м3 води.

Отиневицьке водосховище експлуатувалось відповідно до режиму роботи. Санітарний скид у нижній б’єф забезпечується. 

  1. Хід протипаводкових робіт

      Протягом звітного місяця роботи з протипаводкового захисту не виконувалися. 

  1. Робота Диспетчерської служби управління

     Експлуатаційні служби та підрозділи управління працювали в режимі повсякденної діяльності. Велося постійне спостереження (2рази на добу) за гідрологічною та водогосподарською обстановкою, аналізувалася  інформація із відомчих рівневих постів та постів гідрометеослужби.   

     Щоденно інформувалося Аналітично-диспетчерський центр Львівського облводресурсів про водогосподарську та гідрометеорологічну обстановку.

     Надзвичайних ситуацій техногенного чи природного походження на водних об’єктах зони діяльності  не спостерігалося.