Інформація за місяць ( червень 2018 року)

Інформація

за місяць (  червень  2018 року)

про гідрометеорологічну та гідрологічну ситуацію на водних об’єктах

та про надзвичайні ситуації техногенного чи природного походження

на території зони діяльності Жидачівського УВГ

 

  1. Метеорологічна обстановка

       В метеорологічному відношенні протягом першої половини червня переважно була хмарна з проясненням погода, спостерігалися місцями невеликі короткочасні дощі. Температура повітря була  до +12 - +14°С вночі та до +21 - +28°С вдень.

       Протягом другої половини місяця спостерігалася хмарна погода, короткочасні дощі, часом сильні дощі зливового характеру, грози. Температура повітря була  до +9 - +14°С вночі та до +14 - +24°С вдень.

  2. Гідрологічна обстановка

Внаслідок випадання сильних, подекуди сильних дощів, часом зливового характеру, на річках Дністер, Стрий, Свіча протягом 29 – 30 червня спостерігався підйом рівнів води.

 Максимальні рівні води на водпостах спостерігалися:

- Дністер (с. Заліски)

500 см.

30.06.2018р

8 год.

 - Стрий   (м.Жидачів)

242 см.

29.06.2018р

18 год.

 -  Свіча  (с. Мельничі)

320 см.

29.06.2018р

21 год.

 - Дністер (с. Розвадів)

370 см.

30.06.2018р

18 год.

    На річках Дністер, Стрий в зоні діяльності управління підйом рівнів води відбувався в межах корінних берегів. Затоплень заплавних земель та сільськогосподарських угідь не спостерігалося.

  Річка Свіча 29.06.2018 року при максимальному рівні води 320 см. частково вийшла на заплаву та підтопила заплавні землі та присадибні ділянки в окремих понижених місцях:

  • біля с. Мельнич - 5 присадибних ділянок та 31 га. сільськогосподарських угідь;
  • біля с. Зарічне - 6 присадибних ділянок та 0,7 га.  сільськогосподарських угідь.

    Спостерігався перелив води через автодорогу місцевого значення в с. Мельничі довжиною 20 м. і тимчасово був відсутній проїзд протягом 6 годин, та перелив води через автодорогу державного значення Журавно – Калуш по довжині 150 метрів, але проїзд здійснювався.

     З метою попередження затоплень та зменшення наслідків паводку працівниками управління проводилося укладання мішків з піском на дамбі захисту с. Мельничі – укріплення шлюзів-водовипусків - 3 шт. – 54 мішки.

В ході проходження паводку пошкоджень водогосподарських об’єктів немає

  3.  Стан і робота гідротехнічних споруд

Меліоративні системи, об’єкти протиповеневого захисту працювали в режимі повсякденної діяльності, протягом 29 – 30 червня  в режимі пропуску дощового паводку.

Робота насосних станцій:   Протягом 29.06 – 01.07.2018 року в періодичному режимі працювала Щирецька насосна станція в с. Устя Миколаївського району. За цей період було перекачано 57,64 тис. м3 води.

Отиневицьке водосховище експлуатувалось відповідно до режиму роботи. Санітарний скид у нижній б’єф забезпечується.

 4. Хід протипаводкових робіт

  Протягом звітного місяця роботи з протипаводкового захисту не виконувалися.

 5. Робота Диспетчерської служби управління

       Експлуатаційні служби та підрозділи управління працювали в режимі повсякденної діяльності. Велося постійне спостереження (2рази на добу) за гідрологічною та водогосподарською обстановкою, аналізувалася  інформація із відомчих рівневих постів та постів гідрометеослужби.   

     Щоденно інформувалося Аналітично-диспетчерський центр Львівського облводресурсів про водогосподарську та гідрометеорологічну обстановку.

        Надзвичайних ситуацій техногенного чи природного походження на водних об’єктах зони діяльності  не спостерігалося.

        Протягом 29 – 30 червня проводився моніторинг ситуації за рівнями води на відомчих водомірних постах. Інформація про гідрометеорологічну ситуацію та про розвиток дощового паводку передавалася тричі на добу у Львівське облводресурсів, територіальним підрозділам ДСНС України у Львівській області, органам влади та місцевого самоврядування.

На Жидачівській дільниці  було організовано бригаду робітників, які проводили роботи з укладання мішків з піском в місцях можливих пропусків паводкових вод.