Будьте обережні на воді !!!

Шановні краяни ! З настанням значного потепління на водоймищах Львівської області розпочався купальний сезон. Тисячі людей у ці теплі погожі дні місцем свого відпочинку обрали береги річки чи озера. Вода – чудовий засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але, на жаль, останнім часом все частіше для деяких людей відпочинок біля води закінчується трагічно.

Аналіз випадків загибелі на воді свідчить, що основними причинами загибелі людей є купання у нетверезому стані, порушення правил поведінки під час перебування на воді, купання у не відведених для цього місцях та відсутність належного догляду за дітьми з боку батьків. До цього слід відзначити, що на початку літа навіть при високих показниках температури повітря, температура води на річках та водоймах залишається невисокою, особливо на річках з сильною течею.

 

На території Миколаївського району визначено місце масового відпочинку людей біля води – це  водойма «Задорожне» із сторони залізниці на території Гонятичівської сільської ради. Найбільш безпечні місця, які визначенні районною робочою групою по перевірці водних об’єктів до сезону безпеки на воді у 2017 році і готові до прийняття відпочиваючих є пляжі КП «ГОВІ», ФОП Романик, ФОП Кісельов та ФОП Щипель (Яхтклуб), ФОП Буфан. Ці суб’єкти виконали заходи у відповідності до Правил охорони життя людей на водних об’єктах України, пожежної безпеки та санітарно-епідеміологічного законодавства.

 

Задля запобігання нещасним випадкам на воді, відпочиваючим можна порадити наступне:

- найбільш сприятливою для купання є безвітряна, сонячна погода з температурою повітря плюс двадцять два градуси за Цельсієм та води плюс вісімнадцять градусів та вище. Найкращий час – ранок або вечір, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Після тривалого перебування на сонці не пірнайте у воду з розбігу, заходьте поступово, можна спочатку декілька разів окунутися. Різка зміна температури дуже небезпечна для людського організму, особливо для людей з хворим серцем. Плавати у воді треба не більше двадцяти хвилин.

- купатись треба на пляжах, водних станціях, басейнах, адже місця масового відпочинку завжди мають необхідні засоби для надання допомоги потерпілим, та й коли поруч з вами багато людей, тоді у разі нещасного випадку можна розраховувати на допомогу. Якщо ви у воді відчуваєте що втрачаєте сили або тіло зводять судоми, чи ви побачили потопаючого, а самі не вмієте плавати – не соромтесь, кличте на допомогу.

- пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, пологе дно. Перший стрибок краще робити ногами вниз – “солдатиком”. Не пірнайте у мілких, темних та невідомих місцях, особливо з розбігу вниз головою, ви можете вдаритись об дно, знепритомніти та загинути.

 

Категорично забороняється:

– заходити у воду у нетверезому стані;

– запливати за територію пляжу, яка огороджена буйками;

– підпливати до суден і моторних човнів, що рухаються, стрибати у воду з плавзасобів, споруд та предметів, які для цього не призначені;

– використовувати для плавання надувні матраци, подушки, автомобільні камери, дошки, несправні човни;

– подавати сигнали біди заради розваги;

– засмічувати воду та берег;

– тим, хто не вміє плавати, заходити у воду глибше ніж по пояс;

– купатись дітям без нагляду дорослих.

 

З А П А М ’Я Т А Й Т Е: ВАШЕ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВЯ ПЕРШ ЗА ВСЕ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ВИБОРУ ПРАВИЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ.

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ, НЕ НЕХТУЙТЕ ПРАВИЛАМИ ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ.

Дотримання правил безпеки на воді – запорука Вашої безпеки в цілому!

 

Інформація з сайту Миколаївської РДА:  http://mykolaiv-rda.gov.ua/budte-oberezhni-na-vodi/