8 липня - Міжнародний день Дністра

Міжнародний День Дністра відзначається щорічно в другу суботу липня. Відзначення Дня Дністра полягає в тому, щоб нагадати всім мешканцям басейну про природну цінність другої по величині ріки в Україні, про традиції корінних мешканців виявляти турботу та бути відповідальним за природне багатство Дністра.

   Загальна довжина річки – 1352 км, у межах Львівської області має довжину 206 км, у Жидачівському районі  -  38 км.

Наша річка є однією з найкрасивіших річок Європи, другою за розмірами водною артерією України. Протікає територією Івано-франківської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Вінницької та Одеської областей, а також територією Молдови.

Характерною рисою Дністра є нестабільність рівнів води в річці на протязі року, що зумовлене частими паводками як дощового так і снігового походження. При цьому паводки високого рівня можуть бути в усі пори року. Пам’ятними залишаються останні паводки, які пройшли в 2008-2010 роках на головній річці і її притоках.

Одним із заходів над яким працює управління водних ресурсів є проведення протипаводкових заходів – це будівництво дамб, берегоукріплення, руслорегулюючих споруд. Побудовані гідротехнічні споруди дають можливість захистити  населені пункти, сільськогосподарські угіддя, значну кількість автомобільних доріг, об’єктів господарського комплексу.

Жидачівське управління водного господарства приймає участь у збереженні чистої води у річці Дністер, залучаючи своїх працівників в різноманітні акції, такі як «Місячник благоустрою», «День До­вкілля» під час яких проводиться прибирання  прибережних захисних смуг річок та струмків від сміття.  Нами проводиться роз’яснювальна робота серед населення про дбайливе ставлення до наших річок, водойм та прибережних захисних смуг, не допускання їх забруднен­ня та засмічення.

Відзначення Міжнародного дня Дністра щорічно нагадує нам – українцям про природне багатство та цінність унікальної річки, закликає зберігати, охороняти, бути відповідальним за скарб подарований нам природою.

Цього  року  знову  розпочався  конркурс  „ Барви   Дністра”, який  триватиме   з  22  березня  по  22  вересня.  Жидачівське   управління  водного  господарства  запрошує  учнівську,  студентську  молодь , громадськість  району  взяти  активну  участь  в  цьому  конкурсі ,  який  спрямований  на  збереження ,  відновлення  та  раціональне   використання  водних  ресурсів.