Водойма «Задорожне» Львівська область, Миколаївський район

Розміщена на території Тростянецької ОТГ та Гонятичівської сільських рад Миколаївського району
«Задоро́жне»— водойма у Миколаївському районі Львівської області, також відома в народі як «Байкал», завдяки чистій воді та сприятливим умовам для відпочинку, утворена в результаті затоплення глиняного кар’єру, розташованого на території Тростянецької сільської ради Тростянецької ОТГ та Гонятичівської сільської ради. Водойма знаходиться на висоті 265 м над рівнем моря; середня глибина озера — 16 м. Довжина — 1 123 м, ширина — 560 м. Берегова лінія становить 3 135 м.
Водойма « Задорожне» зобов’язана своїм виникненням Миколаївському цементно- гірничому комбінату і багатим покладам глини в цьому регіоні.
Розробка кар’єру почалася у 1940-му році, одночасно з будівництвом цементно-гірничого комбінату.. У 1941-му війна законсервувала будівництво. Є свідчення, що в 1943-му році були спроби німецької сторони запустити виробництво і почати випускати цемент, але це було малоуспішно. Основна експлуатація кар'єру почалася з початку 50-х років.

Детальніше...

Водойма «Барвінок» Львівська область, м. Новий Розділ

Водойма «Барвінок» (народна назва озеро «Барвінок») – це мальовнича водойма, яка розташована в лісі поблизу міста Новий Розділ (Львівська область). Водойма є протічною та має довжину 2-3 кілометрів та приблизну ширину 50 метрів, глибину – 3-8 м. Утворена дамбою в долині річки Барвінка. Проте в водойму впадає також ще струмок Іловець, який бере початок в лісі північніше села Ілів. Водойма з південної сторони має дамбу, і простягається на північ, де утворює два рукави з мілководдями. З водойми річка витікає і тече по селах Гранки, Берездівці та Підгірці і впадає в річку Дністер. Незважаючи на те, що водойма Барвінок знаходиться на відстані 60-ти кілометрів від Львова, сюди приїжджають відпочивальники, так як тут навколо ліс, на східному березі є мальовничі скелі. Тому Барвінок є чудовою альтернативою іншим водоймам для відпочинку біля Львова. Основний пляж (біля дамби) поки що є з відкритим доступом для всіх охочих.  «Барвінок» є перлиною м. Новий Розділ, місцем масового відпочинку населення з надзвичайно чудовим лісовим обрамленням і присутністю дивовижних скелястих утворів.